PARTYINFO

 

MLADÍ LADÍ JAZZ OPEN AIR 2024

Datum konání:
30.04.2024 - úterý
Místo konání:
Praha - Karlovo náměstí
Live:
Jazzanova (DE), Searching for Home (DE), Don Kapot (BE), Prago Union & Krotitelé Dechů
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 15:30, vstup: dobrovolný

Line-up:
16:05 Searching for Home (DE)
17:05 Don Kapot (BE)
18:15 Prago Union & Krotitelé Dechů live band
19:45 Jazzanova live (DE)
 
 
Mladí ladí jazz zvou zdarma na koncert Jazzanova

30. dubna bude Karlovo náměstí patřit jazzu i dalším hudebním žánrům. Pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz proběhne na největším náměstí v Praze velkolepá oslava Mezinárodního dne jazzu. Na zdarma přístupném Open airu vystoupí berlínští Jazzanova, belgická free jazzová formace Don Kapot nebo německá fusion kapela Searching for Home. Festivalovým highlightem bude vystoupení legendární skupiny Prago Union s frontmanem Katem doplněné o dechovou sekci v podobě čtveřice Krotitelé Dechů. "Festival je opět koncipován jako setkání s předními domácími i zahraničními formacemi, které jazz prezentují v jeho nejaktuálnější podobě s přesahy do mnoha jiných žánrů včetně elektroniky, funku nebo rapu," říká ředitel festivalu Jan Gregar. Stejně jako v předchozích letech bude program na Karlově náměstí živě přenášet Český rozhlas Vltava a bude jej moderovat David Brada, Jan Gregar, Marta Kloučková a Sára Vondrášková. Mladí ladí jazz Open air je přístupný zdarma, ale je možné jej podpořit nákupem dobrovolné vstupenky. Více informací je k dispozici na www.mladiladijazz.cz. Spolupořadatelem akce je městská část Praha 2.

 

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu. Po celém světě se v tento den konají různé koncerty a připomínkové akce. Open air na Karlově náměstí v Praze je každoročně největší akcí v České republice, jež se k Mezinárodnímu dni jazzu hlásí a zároveň prvním venkovním festivalem tohoto jara. Mezi účinkujícími se i letos objeví přední zahraniční soubory přesahující jazzové hranice. Skupina Jazzanova vznikla v roce 1995 a tvoří ji šestice berlínských DJů a producentů. Má za sebou několik remixových kompilací i studiových desek, které vydává na svém labelu Sonar Kollektiv. Nejnovějším albem těchto předních představitelů nu-jazzu, chilloutu a jazz housu je nahrávka "Face at My Window" z roku 2023. Domácí scénu na open air na Karlově náměstí zastoupí pražská hip-hopová legenda Prago Union soustředěná kolem "mistra slova", rapujícího básníka Adama Svatoše známého pod nickem Kato. Skupina ověnčená několika cenami Anděl vydala své dosud poslední, osmé album "Příduhned" v roce 2022. Na festivalu vystoupí tak, jak ji ještě většina lidí neslyšela – v jedinečné show obohacené o trumpetu, saxofon, trombon a tubu svébytného "brass bandu" Krotitelé Dechů.

Jazzanova


Belgičtí Don Kapot kombinují free jazz, afrobeat a krautpunk a před nedávnem vydali svou čtvrtou desku "I Love Tempo", na níž nešetří nejrůznějšími zvuky, samply ani sebeironií, jež v jejich hudbě hraje velkou roli. Německá fusion parta Searching for Home vystupuje od roku 2016 a poslední album "Hidden Errors" vydala v roce 2022. V loňském roce zvítězila v soutěži Jazzfruit pořádanou Mladí ladí jazz. U její kolébky stáli dva bubeníci, postupem času se však skupina rozrostla v jedenáctičlenný band studovaných muzikantů, kteří se nebojí kořenit své pojetí jazzu a fusion třeba o trapové beaty nebo africký folklor. Tradičně se mohou návštěvníci těšit na stage Českého rozhlasu Vltava a jejich rozhovory se zajímavými hosty a chill out zónu.

Prago Union


Speciálním partnerem Mladí ladí jazz Open Air je Budějovický Budvar a o čerstvě čepovaný Budvar budou moci během festivalového dne návštěvníci soutěžit. O pohodlné sezení návštěvníků se postará Pražská plynárenská, která bude rozdávat speciální podsedáky. Na místě nebude také chybět cisterna s pitnou vodou zdarma, kterou zajišťují Pražské vodovody a kanalizace. V průběhu odpoledne i večera bude pro návštěvníky připravena i celá řada stánků s občerstvením nabízejících nejrůznější druhy jídel, kávu nebo prosecco.

Mladí ladí jazz


Festival Mladí ladí jazz šestnáctým rokem nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům. Sází na aktuální objevy mezinárodní scény a nezapomíná ani na domácí kapely a interprety. Vyhlašuje soutěž pro nové hudební projekty Jazzfruit a pravidelně pořádá v klubu Jazz Dock koncert mladých hudebníků. Každoročně 30. dubna slaví na Karlově náměstí mezinárodní den jazzu akcí s názvem Mladí ladí jazz Open Air a ve spolupráci se spoludržitelem Grammy Oranem Etkinem pořádá sérii interaktivních koncertů Mladí ladí dětem. Podílí se také na vzdělávání ve školách s projektem Timbalooloo do škol nebo organizuje workshopy pro rodiče s dětmi či pedagogy. Jeho pořadatelem je organizace Nerudný fest, která pravidelně pořádá Koncert pro budoucnost a festivaly Praha žije hudbou a Student fest.


Více informací:

web
Facebook
Instagram
YouTube
Spotify

Za podpory: Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury České republiky 
Spolupořádá: MČ Praha 2
Hlavní mediální partner: Český rozhlas Vltava
Speciální partneři: Budějovický Budvar, Pražská plynárenská
Partner: Pražské vodovody a kanalizace
Mediální partneři: Radio 1, Český rozhlas Jazz, Český rozhlas Radio Wave, Jazzport, BIO OKO
Pořádá: Nerudnýfest.cz, Mladí ladí jazz
Mladí ladí jazz je součástí: European Jazz Network, International Jazz Day


foto: Petr Klapper a archiv

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016